A3 klubo pirmininkas - Vilmantas Burneika

Vienas iš petankės veteranų, buvusios petankės komandos "Utenos vėtra" narys, tikras aukštaitis Vilmantas

PAŽINK PETANKĖS ŽAIDĖJUS

Nenuobodžiauk.lt

1/24/20244 min read

1.Kaip ir kada atradai petankę?

Su petanke susipažinau maždaug prieš 15 m. Brolis Mindaugas, kuris petankę jau žaidė apie pusę metų, pakvietė kartu sudalyvauti kalėdiniame turnyre, kuris vyko Dariaus ir Girėno stadione Kaune, ant esamų petankės aikštelių pastatytoje šildomoje palapinėje. Mindaugą žaisti petankę pakvietė Albertas, tai galima sakyti, kad viskas prasidėjo nuo Alberto.

2.Kauno petankės klubas – kas tai?

Tai daugiškų ir profesionalių žaidėjų komanda, su kuria visada malonų susitikti tiek žaidimo aikštelėje, tiek ir už jos ribų. Tai labai gerai organizuota komanda, kuri puikiai organizuoja turnyrus.

3.Kodėl rekomenduotum pradėti žaisti petankę?

Tiesiog tai sportas, kuris nereikalauja didelio pasiruošimo, todėl pradėti žaisti gali bet kas. Tik labai sudėtinga žmones įtikinti, kad petankė irgi yra sportas, daugiausiai visi galvoja, kad tai tiesiog pramoga. Žmonės kartais net neįsivaizduoja, kiek žingsniu galima nueiti, kiek pritūpimų ir pasilenkimų prie rutulių galima atlikti per vienos dienos turnyrą (nueinama 8-15km ir padaroma net iki 300-350 pritūpimų - red.pastaba). Pabandykit pasiskaičiuoti kokį bendrą rutulių svorį numetate per vienos dienos turnyrą. Skaičiai jus nustebins.

4.Su kokiais rutuliais žaidi šiuo metu? Kelintas rutulių komplektas karjeroje?

Šiuo metu žaidžiu su MS Petanque rutuliais (74mm diametro, 685g svoris). Tai trečias mano komplektas kurį man perleido pusbrolis Almantas. Šiaip nesu išrankus rutuliams, svarbu kad diametras atitiktų plaštakos dydį, na o prie svorio ranka jau prisitaikys.

5.Koks turnyras buvo įsimintiniausias karjeroje? Kodėl?

Tikriausiai įsimintiniausias turnyras buvo kaimyninėje Lenkijoje, Griunvalde, vykęs maždaug prieš 10 m. Kai visiems netikėtai, su broliu Mindaugu lipome ant nugalėtojų pakylos, užėmę antrą vietą. Turnyre dalyvavo virš 40 dvejetų komandų.

Taip pat šiemet su A3 klubu teko atstovauti Lietuvai, Europos klubų čempionate. Tai buvo pirma mano išvyka į tokio lygio čempionatą. Prisipažinsiu, kad pradžioje tiek kojos, tiek rankos drebėjo atliekant metimus, tačiau vėliau viskas susitvarkė, kadangi jautesi puikus komanos narių tarpusavo palaikymas.

6.„Saldžiausia“ pergalė.

Saldžiausios pergalės yra tos, kai supranti, kad priešininkas yra už tave žymiai stipresnis, bet tu susikaupi ir nugali jį.

9.Kokį sportą be petankės yra tekę aktyviau propaguoti?

Mokslo ir studijų metais, kaip ir daugelis žaisdavau krepšinį, bet tai buvo labiau kaip laisvalaikio praleidimo būdas. Mokyklos laikais kažkada pamenu buvau nuėjęs į dviračių sporto treniruotę, bet su mano "manekeno" figūra dviračių sportas buvo ne man :). Dabar bent laisvalaikiu stengiuosu paminti pedalus.

10.Kokie artimiausio sezono planai ir tikslai?

Mano didžiausias sezono tikslas apginti Lietuvos petankės klubų čempionų titulą kartu su A3 komanda. Kol kas berods nei vienas klubas Lietuvoje to dar nėra padaręs (visgi Kauno petankės klubas yra dukart laimėję Lietuvos klubų taurę - 2020 ir 2022m. - red.pastaba). Taip pat norėtųsi kuo daugiau laiko rasti petankei, o kai to laiko atsiras tai bus galima siekti tikslų.

7.Su kuriuo Lietuvos žaidėju norėtumėte sužaisti komandoje (su kuriuo dar nesate žaidę)?

Kadangi su visais savo klubo nariais jau esu žaidęs, tai tikrai norėčiau sužaisti su KPK nariais: Robertų Travkinu, Vytautu Jurgaičiu. Man patinka žaisti su žmonėmis, kurie nedaro spaudimo, bet duoda gerus patarimus.

8.Koks sportininkas (nebūtinai petankistas) yra jūsų autoritetas?

Aš autoritetų nesivaikau. Svarbiausiai kad žmogus gerbtų savo priešininką ir į varžybas ateitų žaisti kaip lygus su lygiu. Labai dažnai būna, kad nuvertinus priešininką per daug atsipalaiduoji ir pralaimi.

11.Kokiame petankės turnyre/čempionate svajoji sudalyvauti?

Pernai „paragavus“ Eurocup atmosferos norėtųsi ir toliau siekti atstovauti Lietuvai ir kituose tokio, ar dar aukštesnio lygio čempionatuose. Tik būdamas tarp stipresnių varžovų gali mokytis iš jų ir tobulėti

12.Jei būtum Lietuvos petankės “galva“, ką pirmiausia pakeistum, bandytum pagerinti?

Šiuo metu, mano nuomone, keisti tikrai nieko nereikia. Tiek prezidentas, tiek valdyba dirba pagal savo galimybes. Bet nebūtinai kaip petankės „galva“, o kaip eilinis žaidėjas norėčiau, kad prie petankės valdymo prisijungtų kuo daugiau iniciatyvių žmonių, kurie tikrai galės ir negailės skirti laiko darbui, susijusiam su petanke.

13.Ką palinkėtum petankės bendruomenei?

Mėgejams palinkėčiau nebijoti ateiti ir išbandyti jėgas čempionatuose ir turnyruose. Tik varžydamasis su stipresniu varžovu gali tobulėti ir augti.

Profesionalams palinkėčiau priimti mėgėjus į čempionatus ir turnyrus, ir būti atlaidesniems įvairiose situacijose, kai kažkas atliekama ne pagal taisykles. Taip pat negailėti patarimų po varžybų. Mes profesionalai galim užauginti čempionus iš mėgėjų.