Ko reikia norint žaisti petankę

Rutuliai

Rutuliai skirti petankei būna kelių rūšių - sertifikuoti metaliniai rutuliai, skirti varžyboms, nesertifikuoti metaliniai mėgėjiški rutuliai, mediniai mėgėjiški rutuliai, minkšti PVC (soft balls) rutuliai skirti žaidimui ant parketo ar kitų jautresnių įbrėžimams paviršių, plastikiniai vaikams skirti rutuliai pripildyti vandeniu.

Jei planuojate petankę žaisti dažniau, rekomenduojama įsigyti sertifikuotus rutulius. Šie rutuliai bus ilgaamžiai, žaidžiant mėgėjiškai jie gali tarnauti ir 10-20 metų. Sertifikuoti rutuliai yra 70,5 - 80mm skersmens ir 650-800g svorio. Jaunesniems nei 11 metų žaidėjams yra gaminami 65mm skersmens ir 600g svorio rutuliai. Sertifikuotus rutulius galima graviruoti tik užsakant juos iš oficialaus gamintojo, kitu atveju graviruojant patiems, su tokiais rutuliais nebus galima dalyvauti varžybose.

Populiariausi sertifikuotų rutulių ir kito inventoriaus gamintojai, spauskite ant logotipo ir pateksite į gamintojo pulapį:

Košonetai

Košonetas (pranc. cochonnet) yra medinis (arba pagamintas iš sintetinės medžiagos) taikinukas, prie kurio kuo arčiau reikia primesti rutulius žaidimo metu.

Košonetai privalo būti 30mm (paklaida +/-1mm) skersmens ir sverti nuo 10 iki 18g.Jie gali būti dažyti, tačiau negali būti pritraukiami ar pakeliami magnetu.

Lankeliai

Žaidžiant petankę jums bus reikalingas 50cm skermens lankelis. Lankeliai dažniausiai gaminami iš plastiko ir yra vientisi, tačiau būna išlankstomų lankelių, patogių naudoti kelionėse, nes jie neužima daug vietos.

Jei lankelio neturite, galima žaisti nubrėžiant atitinkamo dydžio lankelį ant žemės, tačiau po sužaisto seto žymą reikės panaikinti.

Aikštelės

Nėra griežtų reikalavimų kur galima žaisti petankę, tačiau idealiausia danga yra kieto pagrindo gruntas su plonu (2-5mm) minkštos skaldelės ar atsijų sluoksniu.

Aikšteles galima greitai įrengti ant asfalto ar betono, užpylus ploną sluoksnį atsijų ar skaldelės. Jei norite aikštelę įsirengti patys savo kieme, rekomenduojama pagrindą ruošti taip - 30cm storio tankinto karjerinio žvyro sluoksnis, 15cm sutankintos dolomitinės skaldos (0-45mm frakcija) sluoksnis ir paviršiniam sluoksniui galite pilti granitinės skaldos (2-5mm frakcija) arba atsijų plonas sluoksnis. Svarbiausia, kad aikštelė nebūtų per minkšta, nes tada rutuliai prasčiau rieda, "klimpsta" aikštelėje.

Jei visgi norite aikštelės įrengimo darbus palikįti profesionalams - SUSISIEKITE ir mes galėsime pakonsultuoti ir net įrengti aikštelę jūsų pasirinktoje vietoje

Kur įsigyti?

Lietuvoje didžiausią petankės prekių asortimentą gali pasiūlyti prancūziškas sporto prekių tinklas DECATHLON.

Čia galėsite įsigyti ne tik mėgėjiškų, bet ir sertifikuotų, varžyboms tinkamų rutulių.

Didžiausia internetinė parduotuvė Europoje - PETANQUE SHOP. Joje rasite viską, ko reikia petankei. Ne tik rutulius, košonetus, lankelius, bet ir dėklus rutuliams, suvenyrus, aprangas bei trofėjus.

Jei reikia patarimo kokius rutulius įsigyti - daugiau info čia - KAIP IŠSIRINKTI RUTULIUS, arba SUSISIEKITE su mūsų klubu ir mes jums padėsime.