Kaip išsirinkti žaidimo rutulius

Kaip pasirinkti petankės rutulius?

Jeigu jūs ieškote profesionalių petankės rutulių rinkinio, šis vadovas skirtas jums. Aptarsime dydį, tinkamą metalą, kietumą ir pabandysime patarti, kokie rutuliai yra tinkamiausi jums pagal jūsų žaidimo tipo būdą.

Kokios pozicijos žaidėjas jūs esate?

Prieš nustatydami, kurie petankės rutuliai yra jums tinkamiausi, svarbu žinoti, kokios pozicijos žaidėjas esate. Yra trys rutulių tipai – primetėjas (pointeris, angl. pointer), universalus žaidėjas („midlas“, angl. midle) ir išmušėjas (šūteris, angl. shooter)

Primetėjas

Pointeriai paprastai žaidžia su mažesniais rutuliais, kietesniais (125-140g/cm3), kurių dydis svyruoja nuo 71 iki 74 mm. Tikslas čia yra geresnė kontrolė ant grunto, todėl pointeriams skirti rutuliai dažnai yra su linijomis, siekiant sumažinti riedėjimo atstumą. Kietesni rutuliai tinkami daugeliui paviršių ir ilgaamžiai. Lietuvoje tokie rutuliai vidutiniam žaidėjui gali tarnauti ir 10 ar daugiau metų.

„Midlas“

Šios pozicijos žaidėjai dažniau renkasi lygius rutulius, nes žaidimo metu tenka ir primesti ir išmušti, tad rekomenduojama vidutinio kietumo (110-125g/cm3) rutuliai.

Išmušėjas

Išmušėjai naudoja 1-2mm didesnius rutulius, bet lengvesnius, lyginant su kitų pozicijų žaidėjais. Čia svarbu rutulio tankis, nes kuo minkštesnis rutulys (rekomenduojama 100-110g/cm3), tuo mažesnė atatranka ir rutulys po išmušimo nenuriedės labai toli taikinio. Minkštesnio lydinio rutuliai yra praktiškesni ant kietų, akmenuotų dangų, bet tuo pačiu jie tada dėvisi greičiau Rutuliai yra lygūs, vengiant "pakabinti kamuolį" rankoje, kuomet atleidžiate.

Dydžio pasirinkimas

Yra keletas rankos matavimo būdų, pateikiame paveikslėliuose keletą jų:

Metalų ir kietumo pasirinkimas

Dažniausiai gaminama anglinio plieno ir nerūdijančio plieno rutuliai. Tačiau yra daugiau pasirinkimo galimybių, kaip antai bronzos ar net plastiko, skirtos pramoginiam žaidėjui.

Anglinis plienas (carbon)

Anglinis plienas yra labai kietas, tačiau šiuos rutulius reiktų laikyti toliau nuo drėgmės. Ilgainiui tokie rutuliai apsitrauks rūdimis, ypač jei dažnai nežaidžiate. Taip jei jūsų delnai linkę prakaituoti, tokie rutuliai dažniau gali išslysti iš rankos metimo metu. Tokiu atveju būtinai su savimi turėkite nedidelį rankšluostuką, skirtą rutuliams ir rankoms pasivalyti.

Nerūdijantis plienas

Nerūdijantis plienas yra vienas iš dažniausiai naudojamų metalų rutulių gamyboje. Skirtingai nuo anglinio plieno, nerūdijančio plieno rutuliai reikalauja mažiau priežiūros. Jie mažiau braižosi, kas yra svarbu, ir šiek tiek patogūs laikyti rankoje.

Bronza

Bronzos rutuliai yra daug rečiau pasitaikantys. Tai yra specialus lydinys, kuris yra šiek tiek minkštesnis ir daugiau tinkamas kietesniems paviršiams. Atminkite, kad kuo minkštesnis kamuolys, tuo greičiau jis susidėvės aktyviai žaidžiant.

Graviravimas

Užsakant rutulius pas oficialius gamintojus, galima užsakyti, jog būtų išgraviruoti jūsų inicialai ar kitas norimas tekstas ar ženklas. Primename, jog patiems graviruoti rutulių negalima, nebent neplanuojate su jais dalyvauti oficialiuose turnyruose.

Reziume

Apibendrinant – per patirtį žaidime, pamėgindami vienokius ar kitokius rutulius pamažu atrasite tikrai sau skirtus. Tikrai ne iš pirmo karto galite pataikyti nusipirkti idealiai tinkantį variantą, tačiau laikui bėgant rasite savo vietą žaidime, savo mėgiamą poziciją komandoje ir tada tiksliau žinosite kokių rutulių jums reikia norint pasiekti maksimalų rezultatą.

Iki susitikimo aikštelėse