Kauno petankės klubo pirmininkas - Darius Šolys

Atgaivinsime smagius interviu su petankės žaidėjais, kuriuos kažkadaise buvo pradėjęs Gintaras Račkus. Pasistengsime pakalbinti ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių žaidėjus, sekite mūsų naujienlaikraštį.

PAŽINK PETANKĖS ŽAIDĖJUS

Vytautas Jurgaitis

1/15/20243 min read

7. Su kuriuo Lietuvos žaidėju norėtumėte sužaisti komandoje (su kuriuo dar nesate žaidę)?

Čia gal neturiu tiksliai užsibrėžto tikslo, nes mūsų bendruomenėje dažnai susidaro vis naujų komandų iš skirtingų žaidėjų, todėl prieš kiekvieną turnyrą visada ieškai su kuo žaisti komandoje, tada ir turi tą jausmą su kuo norėtum žaisti ir būti komandoje. Ir jeigu viskas susidėlioja taip, kaip jauti, būna labai smagu ir dažniausiai gaunasi geriausi rezultatai.

3. Kodėl rekomenduotum pradėti žaisti petankę?

Žaidžiant petankę galima pamiršti dienos rutiną ir visas nereikalingas problemas, kurios verda mintyse. Kaip sakau, petankės žaidimas - tai atsinaujinimo žaidimas. Visada pažaidus petankę, tavo mintys bus naujos, atsiras laisvos vietos naujiems geriems dalykams.

4. Su kokiais rutuliais žaidi šiuo metu? Kelintas rutulių komplektas karjeroje?

690gr. svorio ir 72mm diametro. Tai pasirenkama pagal savo žaidimo poziciją ir rankos didumą, tai mano penktas rutulių komplektas, bet būna grįžtu ir žaidžiu su anksčiau naudotais rutuliais.

5. Koks turnyras buvo įsimintiniausias karjeroje? Kodėl?

Oi, man visi turnyrai yra smagūs ir įsimintini, nes čia nėra vienodų ar atsikartojančių situacijų. Kiekvienas žaidimas yra nauja patirtis. Bet galiu išskirti Kaunas Open turnyrą, atsimenu tame turnyre trejetuose dalyvavau su dviem naujais žaidėjais, petankės žaidimą pažinusiais tame turnyre pirmąkart, ir nukeliavome iki TOP 8. Po turnyro vienas iš komandos narių panoro įstoti į Kauno petankės klubą ir šiandien vis dar yra klubo narys.

6. „Saldžiausia“ pergalė.

Manau visada yra ir bus saldžiausios pergalės laimint kartu su Kauno petankės klubu Lietuvos klubų taurę. Tai yra visada smagu ir nepakartojama, tikrai "wow" jausmas.

8. Koks sportininkas (nebūtinai petankistas) yra jūsų autoritetas?

Domantas Sabonis. Tai, kokią energiją ir discipliną jis rodo aikštelėje ir už jos ribų. Man jo požiūris yra artimas - ką darai tai daryk gerai ir profesionaliai.

9. Kokį sportą be petankės yra tekę aktyviau propaguoti?

Kikboksas vidurinės mokyklos laikais. Turėjome labai charizmatišką ir griežtą trenerį, kuris tikriausiai išugdė požiūrį į sporta, kad kiekvienam sportininkui ir ypač priešininkui, turi jausti pagarbą.

10. Kokie artimiausio sezono planai ir tikslai?

Pagrindinis tikslas - laimėti Lietuvos klubų taurę ir kartu su KPK kolektyvu atstovauti Lietuvą Europos klubų čempionate.

11. Kokiame petankės turnyre/čempionate svajoji sudalyvauti?

Tai kaip ir jau aiškus atsakymas - Eurocup - klubų turnyras Europoje.

12. Jei būtum Lietuvos petankės “galva“, ką pirmiausia pakeistum, bandytum pagerinti?

Galva visada yra vedlys, kuris parodo kryptį kur mes turėtume eiti, tai stengčiausi parodyti kryptį į bendruomenės didinimą ir petankės žaidimo garsinimą Lietuvoje, ko pasekoje būtų galima įkurti Lietuvos petankės lygą, kuri funkcionuotų visus metus ir būtų panašios sistemos kaip vyksta futbolo ar krepšinio lygų varžybos.

13. Ką palinkėtum petankės bendruomenei?

Daug gražių ir linksmų petankės turnyrų, mielo ir šilto bendravimo turnyrų ir po jų metu, bet tai jau viskas yra petankės pasaulyje, tai toks tik šiltas priminimas.

1. Kaip ir kada atradai petankę?

Petankės žaidimą atradau apie 2009 metus, tai buvo netikėtas atradimas, nes iki to laiko visiškai nebuvau girdėjęs apie petankę. Ačiū Vytautui Jurgaičiui, kad mane supažindino su pačiu žaidimu bei su petankės sportu užsiimančia bendruomene.

2. Kauno petankės klubas – kas tai?

Tai jauni, energingi žmonės, žaidžiantys petankę ir ne tik, organizuojantys petankės turnyrus ir mokymus pradedantiesiems. Kiekvienas klubo narys yra visada pasirenges padėti naujam petanke susidomėjusiam žmogui pradėti žaisti ir tobulėti petankės žaidime. Tai kolektyvas, kupinas geros nuotaikos ir draugiško bendravimo.