Latvijos petankės žvaigždė - Edgars Silovs

Ko gero, daugiausia pirmų vietų laimėjęs Pabaltijo turnyruose - Edgars

PAŽINK PETANKĖS ŽAIDĖJUS

Nenuobodžiauk.lt

2/14/20244 min read

1. Kaip ir kada atradai petankę?

Prisimenu gana aiškiai, kai 2014 m.i pirmą kartą buvau pakviestas pažaisti petankę. Mano tėvams reikėjo papildomo žaidėjo dalyvaujant turnyre, tad aš pasiūliau jiems šiek tiek pagelbėti.

2. Su kokiais rutuliais žaidi šiuo metu? Kelintas rutulių komplektas karjeroje?

Šiuo metu žaidžiu su RCX OBUT rutuliais, kuriuos galėčiau rekomenduoti visiems žaidėjams. Manau, kad esu turėjęs tris komplektus, visus iš OBUT. Taip pat turėjau rinkinį iš MS 2110, tik modelio neprisimenu.

4. „Saldžiausia“ pergalė.

Dar vienas įdomus klausimas - reikėtų paminėti daug varžybų. Manyčiau, kad dvejetų čempionų titulo gynimas "Warriors Cup" turnyre žadžiant kartu su Anthony Dimarco buvo labai įsimintinas. Taip pat norėčiau paminėti Latvijos dvejetų čempionatą, kur žaidžiau su Artūrs Akmentiņš prieš Ventspilio vyrų dvejetą jų namų aikštėse Ventspilyje. Laimėjimas finale 13:0 buvo ypatingai "saldus".

5. Su kuriuo Lietuvos žaidėju norėtumėte sužaisti komandoje (su kuriuo dar nesate žaidę)?

Geras klausimas - niekada apie tai rimtai negalvojau. Iš pradžių daug turnyrų žaidžiau su geru draugu Linu Budriku, buvo išties maloni patirtis. Atsakydamas labiau tiesiogiai į pateiktą klausimą, galėčiau pasakyti, kad yra maždaug trys žaidėjai, su kuriais norėčiau žaisti. Bet kadangi mėgstu žaisti agresyviai, t.y., daugiau shoot’inti nei point’inti, norėčiau žaisti su Almantu Burneika. Manau, jis padarė didelę pažangą, ir aš gerbiu jo žaidimo stilių, kuris tikrai agresyvus – daugiau šaudymo, mažiau primetinėjimo.

6. Papasakok patirtį Europos čempionatuose. Kokiuose teko dalyvauti? kokie įspūdžiai, kokios patirtys?

Buvau gan dažnas svečias Pasaulio ir Europos čempionatuose. Buvau dvejuose Pasaulio trejetų ir precizinio išmušinėjimo čempionatuose, taip pat du kartus PČ vienetų ir dvejetų formatuose. Kalbant apie Europos čempionatus: tris kartus dalyvauta trejetuose ir preciziniam išmušinėjime ir kartą vienetuose. Tikiuosi, čia nieko nepražiopsojau ir nepamiršau. (juokiasi)

3. Koks turnyras buvo įsimintiniausias karjeroje? Kodėl?

Sunkus klausimas, nes dalyvavau daugelyje turnyrų. Ir esu laimėjęs juos visus, tad sunku pasirinkti. (juokiasi) Bet dėl meistriškumo ir daug iš užsienio atvykusių žaidėjų tai būtų "Warriors Cup". Čia neįtraukiu Pasaulio ar Europos čempionatų, tik komercinius turnyrus.

7. Kokį sportą be petankės yra tekę aktyviau propaguoti?

Be abejo, tai krepšinis/gatvės krepšinis- juo domiuosi visą gyvenimą. Bet taip pat man patinka tikslumo sportas, pavyzdžiui: smiginis, biliardas, boulingas, snukeris, stalo tenisas, ir manau, kad yra dar daugiau, kurie man patiktų. (juokiasi)

8. Kokie artimiausio sezono planai ir tikslai? Kokiame petankės turnyre/čempionate svajoji sudalyvauti?

Atvirai kalbant, pradedu jaustis "senas" šiame sporte. (juokiasi) Esu laimėjęs ir pasiekęs viską Baltijos šalyse, ir tai padariau daug kartų. Atidaviau tikrai labai daug laiko šiam sportui ir galiu pripažint, , jis paveikė mano asmeninį gyvenimą. Taigi, mano planas yra "apsiraminti" petankės pasaulyje. (juokiasi) O kalbant apie svajones dalyvauti, aš neturiu jokių likusių svajonių sudalyvaut kažkur. Esu buvęs visur kur norėjau žaisti, bet esu girdėjęs keletą gerų dalykų apie varžybas, vadinamas "Centra Cup". Galvoju apie dalyvavimą ten vienų atostogų metu.

9. Jei būtum Latvijos petankės “galva“, ką darytum kitaip?

Visiškai pakeisčiau mąstymą, kaip tapti geresniu ir sėkmingesniu žaidėju. Investuočiau 100% į mokymą, investuočiau i patyrusius trenerius, ir nustočiau galvoti, kad galima žaisti tik Latvijoje ir tobulėti (juokiasi). Man tai absurdiška! Ir būtinai "priversčiau" dalyvauti bent viename tarptautiniame turnyre Latvijoje, Lietuvoje ir Estijoje. Ir čia tik pradžiai.

10. Kauno petankės klubas – kas tai?

Netikėtas klausimas. (juokiasi) Aprašyčiau tai kaip "draugystę". Man tai reiškia draugystę ir pagarbą.

11. Koks sportininkas (nebūtinai petankistas) yra jūsų autoritetas?

Petankės pasaulyje, sakyčiau, geriausias žaidėjas yra Dylan Rocher. Šis vaikinas ne tik yra geriausias pasaulyje, bet ir jis turi “geležinius” nervus. Bet realiame gyvenime, mano herojus yra mano tėvas. Mano akyse jis yra tikro vyro pavyzdys, šeimos žmogus, besąlygiškai aukodamas save dėl jos gerovės.

12. Knyga ir filmas/serialas – ką rekomenduotum? Kodėl?

Esu matęs daugiau filmų nei perskaitęs knygų, nors dabar iš tikrųjų pradėjau mėgautis skaitymu. Kalbant apie filmus, pasirinkčiau "Coach Carter", knygas – "Pasirinkimo paradoksas" autoriaus Barry Schwartz.

13. Ką palinkėtum petankės bendruomenei?

Klausykis, mokykis, šviesk/mokink, priimk nesėkmes/klaidas ir būk malonus ir geras kitiems. Ir visa tai kartok. (šypsosi)