Petankės veteranė iš Šiaulių - Eugenija Karbočienė

Niekada nenustojanti sportuoti, nestokojanti energijos, kurios pavydėtų ir jaunimas - Šiaulių klubo narė - Eugenija

PAŽINK PETANKĖS ŽAIDĖJUS

Nenuobodžiauk.lt

3/15/20245 min read

1. Kaip ir kada atradai petankę? Kodėl rekomenduotum šį žaidimą?

Petankę atradau 2014 metais kai pirmą kartą buvau pakviesta į turnyrą Šiaulių rajono žirgyne. Buvo labai netikėta, nes žengiau tik pirmus žingsnius petankėje. Pamenu, laimėjom tik vieną pergalę tačiau ji buvo labai brangi ir įsimintina. Nuo to viskas ir prasidėjo...

Petankė tai grynas oras, fizinis, techninis, taktinis, psichologinis parengtumas, žaidimo strategija, ir galimos jų išlygos žaidime. Žaisti galima dėl savo malonumo laisvalaikiu bei ambicingai siekiant rezultato turnyruose. Bet viskam turi būti pradžia...

2. Su kokiais rutuliais žaidi šiuo metu? Kelintas rutulių komplektas karjeroje?

Šiuo metu žaidžiu su MS Petanque rutuliais (71mm diametro, 680g svorio). Prieš tai žaidžiau su gerokai sunkesniais MS Petanque rutuliais (71 mm diametro, 720 g svorio). Tai berods 3-as rutulių komplektas, su kuriais teko žaisti. Treniruojuosi su klubo draugais ir savarankiškai. Keičiu rutulių svorį, aikštelės gruntą, panaudoju įkalnę, nuokalnę ar net duobėtą keliuką. Taip tobulinu primetimo, išmušimo techniką, ir kt.

4. „Saldžiausia“ pergalė.

Petankei atidaviau dešimt brandžių savo gyvenimo metų. Įvertindama gyvenimo iššūkius supratau, kad „saldžiausia“ pergalė, žinoma, 2022m Europos vienetų, dvejetų ir mix dvejetų čempionatas. Iškovoti bronzos medaliai, išskirtinis įvykis Lietuvos petankės istorijoje. Tai buvo netikėta tiek mums, tiek Lietuvos petankės bendruomenei. Pasiekimu bei užimta trečia vieta labai džiaugiamės. Norėčiau, kad pasikeitus Lietuvos petankės asociacijos finansinėms galimybėms ir tikslingai ugdant perspektyvius žaidėjus, šis pasiekimas būtų netik siekiamybė, bet ir tikslas jį pagerinti.

5. Su kuriuo Lietuvos žaidėju norėtumėte sužaisti komandoje (su kuriuo dar nesate žaidę)?

Pirmiausia, norėčiau žaist su išmušėju, palaikančiu komandą sėkmės ar nesekmės atveju. Manau, tai būtų KPK klubo narys Robertas Travkinas.

3. Koks turnyras buvo įsimintiniausias karjeroje? Kodėl?

Įsimintini turbūt visi, nes juos visada prisimenu ir analizuoju. Pirmasis pasaulio čempionatas Gente (Belgija, 2016m), kur žaidžiau vienetus ir dvejetą su Irma Bagdanavičiene. Čia įsimintiniausia, kad žaidžiant vienetus prieš Madagaskaro rinktinės žaidėją pasipriešinau skirtumu 9:13. Kartu su komandos draugu R. Gaška laimėjom dvejetų mix, kuris atvėrė kelią į pasaulio vienetų, dvejetų ir mix dvejetų čempionatą Karslunde (Danija, 2022m). Tais pačiais metasis vykau į Europos vienetų, dvejetų, mix dvejetų čempionatą ( Hotogenbosh, Nyderlandai, 2022 m). Ten kartu su Irma Bagdanavičiene iškovojom bronzos medalius. Visi jie mano širdyje. Nepakartojami, nuolat analizuojami ir įsimintini.

6. Kokį sportą be petankės yra tekę aktyviau propaguoti?

Kadangi mano specialybė tiesiogiai siejasi su sportu, tai teko išbandyti daug sporto šakų, tačiau kaip ne keista, petankės, kaip sporto šakos nežinojau. Mano sportinė specializacija yra meninė gimnastika. Apie jos naudą merginų sveikatai ir grožiui galėčiau rašyt ir rašyt. Po to daug metų specializavausi ir dirbau aerobikos trenere. Apart tiesioginio darbo Šiaulių universitete, labai mėgau kalnų slidinėjimą. Aplankytas ne vienas slidinėjimo kurortas Austrijoje, Italijoje. Kai atvykstam į kitus miestus, „balnojam“ dviračius, stengiamės aplankyti visus kampelius, pasidžiaugti gamta, jūra bei pamatyti kuo daugiau miesto įsimintinų vietų.

7. Kokie artimiausio sezono planai ir tikslai?

Didelių planų neturiu. Norėčiau išlikti petankistų bendruomenėje, mėgautis žaidimo procesu

9. Jei būtum Lietuvos petankės “galva“, ką darytum kitaip?

Aš norėčiau atgaminti anksčiau veikusį žaidėjų reitingavimą viso sezono metu. Tai padėtų aiškiau sudėlioti prioritetus, sudarant rinktines. Siekčiau įdiegti petankės mokymo pamokas kaip pasirenkamą kūno kultūros dalyką, kad moksleiviai galėtų organizuotai susipažinti ir išbandyti šią sporto šaką. Tai manau, skatintų jaunimą pasirinkti šią sporto šaką, jungtis prie klubų, dalyvauti varžybose. Kaip žinia, klubuose dominuoja vyresnio amžiaus žmonės. Tai būtų galimybė atjaunėti bei burti komandas ir Europos jaunimo čempionatams. Ne paslaptis, kad Estai ir Latviai tai padaryti sugebėjo, o mes ne.

10. Kauno petankės klubas – kas tai?

Manau, kad tai ambicingas, draugiškas jaunų žmonių klubas, jungiantis bendraminčius. Džiaugiuosi iniciatyvomis bei nepriekaištingu statistikos duomenų rinkimu ir pateikimu petankės bendruomenei.

11. Koks sportininkas (nebūtinai petankistas) yra jūsų autoritetas?

Seku Europos žaidėjų turnyrus. Labiausiai mane imponuoja prancūzų petankės žaidėja Peyrot Cindy.

12. Knyga ir filmas/serialas – ką rekomenduotum? Kodėl?

Mėgstamiausia knyga aut. Souad - "Sudeginta gyva". Tai sukrečianti vienos moters gyvenimo istorija, kuri skaitytoją tiesiog pribloškia. Filmai: 'Gladiatorius, Žalioji mylia, Forestas Gampas ir kt. Mėgstu kūrinius, kurie persipina su gyvenimo druska, jausmais ir viltimi.

13. Ką palinkėtum petankės bendruomenei?

Sutikime, kad amžius ne liga, o procesas, į kurį atveda laikas. Džiaugiuosi veteranų energija, optimizmu, noru žaisti ir laimėti prieš jaunimą. Todėl, petankiste, sportuok, gyvuok, mylėk ir laimėk. Jei rimčiau, linkėčiau sveiko optimizmo, darbštumo, draugystės, skaitlingesnio dalyvavimo tarptautiniuose turnyruose ir nuolat augančio narių skaičiaus. Visiems linkiu sveikatos ir kuo geresnių sportinių rezultatų Lietuvos aikštynuose ir pasaulio arenose.

Europos vienetų/dvejetų čempionatas. Olandija 2022m

Pasaulio vienetų/dvejetų čempionatas. Danija 2022m

8. Kokiame petankės turnyre/čempionate svajoji sudalyvauti?

Svajones apkarpo nenuilstamai bėgantys metai, bet Lietuvos čempionatuose dar žadu dalyvauti.