Šiaulių petankės klubo vadeiva - Andra Ivaniuščenko

Saulės miesto petankistų varikliukas, geros nuotaikos užtaisas - Andra

PAŽINK PETANKĖS ŽAIDĖJUS

Nenuobodžiauk.lt

1/28/20246 min read

1. Kaip ir kada atradai petankę?

Petankę atradau 2014 metais - draugė pasiūlė išbandyti šią sporto šaką, nors iš tikro pati bijojo ir nenorėjo eiti, tai teko prisijungti prie jos, kad būtų jaukiau. Kaip sakoma, pažįstamoje kompanijoje drąsiau 😀 metų eigoje draugė taip ir “pasiplovė”, o aš pasilikau. Nors prisipažįstu, 2015 metais irgi atitrūkau nuo šio sporto dėl kitų draugų itakos su pasakymais – “ką ten tu su tais dedukais žaidi“ ir t.t., tai atsikračius draugų neigiamos itakos ir pagaliau pradėjus klausyti savo vidinio balselio, vėl grįžau į petankės aikštelę 2016 metais (taip žinau gana ilgai užtrukau😀).

2. Su kokiais rutuliais žaidi šiuo metu? Kelintas rutulių komplektas karjeroje?

Šiuo metu žaidžiu su Obut Superinox rutuliais, kurių svoris 680g, o diametras 72. Šitas yra mano antrasis rutulių komplektas. Pirmasis buvo irgi Obut firmos „Match It“, tokio pat diametro ir svorio. Tačiau galiu pasakyti, kad dar nesu atradusi tų pačių pačiausių rutulių, bet tikiuos, kad artimoje ateityje pasiseks ir atrasiu rutulius, kurie bus malonūs rankai ir viskas eisis kaip per sviestą.

4. „Saldžiausia“ pergalė.

Na o saldžiausia pergalė, įvyko 2021 metais Rugsėjo 4d. Birštone. Tuo metu įvyko klubinis turnyras, kurį laimėjo Šiaulių petankės sporto klubo antroji komanda ir tuo pačiu iškovojo kelialapį į Eurocup, Prancūzijoje, Saint Yrieix. Gaila, kad neteko ir ten padalyvaut dėl užpuolusio Covid-19 viruso, bet gal kažkada ateityje nusišypsos sekmė ir nuvyksiu sudalyvauti ir ten.

5. Su kuriuo Lietuvos žaidėju norėtumėte sužaisti komandoje (su kuriuo dar nesate žaidę)?

Kažkaip nesinori kažkokių žaidėjų išskirti, noris su visais pabandyti sužaisti, ypač su tais žaidėjais su kuriais sueina “vaibas” ir 100% žinai, kad su jais nejausi kažkokio tai spaudimo žaidimo metu, nes vistiek mes kiekvienas stengiamas iš saves išspausti maksimumą. Kaip vienoje dainoje dainuojama: “Nenuleidžiam galvos, net jeigu mums nesiseka/Devynis kartus iš eilės/Juk mes ne iš tų/Kur pralaimi dar nenugalėti”.

6. Papasakok patirtį Europos čempionatuose. Kokiuose teko dalyvauti? kokie įspūdžiai, kokios patirtys?

Dalyvavau Pasaulio ir Europos moterų trejetų čempionatuose. Patirtys ir įspūdžiai buvo tiesiog wow, jaučiaus kaip mažas vaikas, laimėjęs auksinį bilietą apsilankyti pas Willy Wonka šokolado fabrike. Vien pamatyti, kaip kitų šalių atstovės žaidžia, kaip strateguoja, kaip skaito visą žaidimo eigą ir aikštelės reljefą. Tai tikrai daug davė man kaip žaidėjai, kuri nori toliau tobulėti ir augti šiame sporte. Taipogi, buvo iš tikro įdomu paanalizuoti kaip kineziterapeutei kiekvienos žaidėjos judesius, metimo techniką, kitaip sakant stebėti kiekvieno raumens susitraukimą, metimo biomechaniką, laikyseną. Buvo džiugu pamatyti, kai kuriuose komandose savo kolegų kineziterapeutų, kurie asmeniškai dirbo su žaidėjomis, t.y. taikė teipavimo, gydomojo masažo ir trigerinių taškų technikas. Tikiuosi, kad Lietuva irgi užaugs iki tokio lygio ir savo petankės rinktinėje skirs vietą ir kineziterapeutui.

3. Koks turnyras buvo įsimintiniausias karjeroje? Kodėl?

Įsimintiniausias turnyras Lietuvoje man buvo 2019 metais, sezono atidarymas Kaune, Akademijoje. Kai buvo viena vienintelė moterų komanda, kurią sudarė Irma Bagdanavičienė, Doringa Burneikienė ir aš. Tame turnyre ši mūsų komanda patiesė visas kitas komandas, kurios pasitaikė kelyje (dauguma jų buvo vyrukų komandos, kelios komandos savo sudėtyje turėjo ir po moterį) ir laimėjome pirmą vietą. Buvo tikrai gana smagu, nes tuo metu daugelis buvo nuvertinę mus ir tikėjosi mus suvalgyti, bet gavosi atvirkščiai. O šiaip iš kiekvieno turnyro yra tikrai gražių prisiminimų. Yra ką prisiminti, nes kiekvienas toks turnyras neša vis kažkokią emociją, triumfą ar pralaimėjimo kartėlį, iš kurio galima pasimokyti. Taip pat vien pasibuvimas su artimais žmonėmis, kurie jau ne šiaip pažįstami iš veido, o kaip viena didelė šeima, kuriuos visus vis savaip brangini.

7. Kokį sportą be petankės yra tekę aktyviau propaguoti?

Nelaikyčiau savęs labai jau sportiškos, nuo pat vaikystės mane labiau traukė prie meno, tačiau teko pasitreniruot plaukime, o vasaros sezonu kaip ir daugelis kitų vaikų ir paauglių išbėgdavau į futbolo aikštelę.

8. Kokie artimiausio sezono planai ir tikslai? Kokiame petankės turnyre/čempionate svajoji sudalyvauti?

Artimiausio sezono planai ir tikslai - sublizgėti ir sužibėti turnyruose, siekti aukštumų, bet nepamiršti mėgautis visu procesu. Šiais metais norėčiau sužaisti su kuo daugiau skirtingų porininkų, bet kokioje pozicijoje ir sudėtyje, atrasti tai, ko dar neatradau. Gal toks eksperimentas išeis į naudą ir nebereikės kiekvienam turnyrui vis iš naujo ieškotis komandos, ką dažniausiai ir darau. Norėtųsi tikrai sudalyvauti šiais metais kuo įvairesniuose turnyruose, pradedant Lietuvoje organizuojamais, baigiant kitais tarptautiniais turnyrais, kaip Latvijoje vykstantys Warriors Cup, Viking Cup. Kalbant apie čempionatus, žinoma šiais metais taikinys nupieštas į Europos moterų trejetų čempionatą bei Eurocup. Bet tikrai nesupykčiau jei netyčia pavyktų sudalyvaut ir kituose čempionatuose.

9. Jei būtum Lietuvos petankės “galva“, ką darytum kitaip?

Manau dauguma žaidėjų yra pasyvūs klausytojai, kurie visą situaciją skenuoja, mato, gal net ir turi nuomonę į tai, tačiau nepasisako, tyli. Pripažinsiu - pati tokia tylenė esu. Tai norėtųsi kažkaip visą bendruomenę sulipdyti, kad visi jaustųsi pakankamai saugiai, patogiai, kalbėdami ir išsakydami savo nuomonę, nebijotų pasmerkimo ar neigiamų atsiliepimo iš kitų. O to pasekoje atsirastų bendruomenės darna, pasitikėjimas vienas kitu, kas gali visą Lietuvos petankės “šeimą” nuvesti tikrai prie šviesesnės ateities tiek sportiniu aspektu, tiek komunikacijos aspektais.

10. Kauno petankės klubas – kas tai?

Kauno petankės klubą būtų galima apibūdinti kaip tikrai vieningą, organizuotą, kūrybingą, tvirtai stovintį už savo nuomonę, klubą. Tai toks klubas, kuris turi tiek sunkiąją tiek lengvąją artileriją, kaskart nustebindamas su kiekvienu šūviu.

11. Koks sportininkas (nebūtinai petankistas) yra jūsų autoritetas?

Tokio stipraus autoriteto neturiu, dar neatradau. Tačiau mane yra tikrai sužavėjęs profesionalaus autosporto lenktynininkas Rokas Baciuška. Smagu matyti savo bendraamžį, ginanti ir garsinanti Lietuvą savo aukštais pasiekimais tiek Dakaro ralyje, tiek kitose lenktynėsė. Kad ir kaip būtų keista, bet visai nesenai sužinojau apie save, kad man visai patinka ir įdomu stebėti Dakaro ralį.

12. Knyga ir filmas/serialas – ką rekomenduotum? Kodėl?

Knyga: Chris Carter „Blogio Medžioklė“, tikrai įdomi ir verta dėmesio knyga, apie aukšto intelekto serijinį žudiką, kuris rašo enciklopediją, ką jaučia vis kitaip žudydamas auką ir jo (žudiko – red.pastaba) sugavimą. Kad ir koks protingas ir pavojingas blogis bebūtų, visada yra ir bus sumedžiotas.

Serialas: The Mess You Leave Behind (2020). Šis serialas tikrai paliečia gana opias, skaudžias temas, kurios dažniausiai ir neišlenda į viešumą, nes yra nepatogu, nemalonu, bet, deja, toks gyvenimas ir tokių situacijų jame yra pilna. Tai tikrai priverčia atsimerkti ir apsižvalgyti, kas vyksta aplink mus.

13. Ką palinkėtum petankės bendruomenei?

Pointeriams palinkėsiu tikslių primetimų ir kad shooteriui ranka sudrebėtų prieš mušant. Midlams toliau išlaikyt harmoniją ir kad visos užduotys jums eitų kaip iš pypkės. O shooteriams, kad ir kaip išerzintų priešininkų pointeris su primetimais, jūs juos labiau išerzinsit su careau (situacija, kai mušantysis rutulys po išmušimo lieka mušamojo vietoje – red.pastaba), tai linkiu tikslių pataikymų. Na, o visiems likusiems, kaip pasakytų vienas rimtas petankės žaidėjas iš Šiaulių, linkiu visiems ramybės.

Lietuvos petankės moterų rinktinė Ispanijoje
Lietuvos petankės moterų rinktinė Ispanijoje
Lietuvos moterų petankės rinktinė
Lietuvos moterų petankės rinktinė
Lietuvos moterų petankės rinktinė Ispanijoje
Lietuvos moterų petankės rinktinė Ispanijoje
Lietuvos petankės moterų rinktinė Ispanijoje
Lietuvos petankės moterų rinktinė Ispanijoje

Pasaulio moterų trejetų čempionatas. Ispanija 2021m

Europos moterų trejetų čempionatas. Ispanija 2022m