Tituluočiausias KPK žaidėjas - Robertas Travkinas

Robertas Kauno petankės klube yra daugiausia pergalių pasiekęs ir daugiausia kartų atstovavęs Lietuvą Europos bei pasaulio čempionatuose

PAŽINK PETANKĖS ŽAIDĖJUS

Nenuobodžiauk.lt

1/19/20243 min read

1. Kaip ir kada atradai petankę?

Atradau petankę savo gimtajame mieste Birštone, gūdžiais 2015-ais metais. Iš pradžių pabandžiau petankę su draugais, bet tikrasis žmogus, kuris man papasakojo ir supažindino su petanke - Kęstutis Pranculis. Kęstutį laikau Lietuvos petankės legenda ir esu jam nuoširdžiai dėkingas už įdėtas pastangas mokyti petankės pradmenų ne tik mane, bet ir bet kurį žmogų, susidomėjusiu petanke praeinant pro parkelį.

2. Kauno petankės klubas – kas tai?

Tai energingų ir smagiai laiką praleisti norinčių žmonių būrys, kurie yra profesionalūs petankės aikštelėje ir šiek tiek padūkę už petankės aikštelės ribų (žinoma, tik teigiama prasme).

3. Kodėl rekomenduotum pradėti žaisti petankę?

Iš šono žiūrint petankė atrodo be galo paprastas žaidimas. Bet tai yra kur kas daugiau - čia išmoksti žaisti kaip komanda, išmoksti strateguoti, leidi laiką grynam ore, socializuojiesi. Ir tai žaidimas nereikalaujantis specialaus fizinio pasirengimo… na nebent nelabai mėgstate lenkti nugarą susirinkti rutulių nuo grindinio, bet net ir tam yra specialūs magnetai :)

4. Su kokiais rutuliais žaidi šiuo metu? Kelintas rutulių komplektas karjeroje?

Šiuo metu žaidžiu su MS Petanque rutuliais (74mm diametro, 685g svoris). Tai berods 4-as rutulių komplektas, su kuriuo tekę žaisti. Atvirai, aš visą laiką eksperimentavau su diametru ir svoriu, paimu pasibandymui kieno nors rutulius, pataikau 10 shoot’ų iš eilės ir galvoju, kad viskas, reikia tokius pirkti! Bet galų gale priėjau išvadą, kad geriausia vadovautis rekomendacijomis renkantis rutulius pagal plaštakos dydį, o visa kita pripratimo ir stabilaus žaidimo klausimas.

5. Koks turnyras buvo įsimintiniausias karjeroje? Kodėl?

Visi įsimintiniausi turnyrai yra tie, kuriuose atstovavau Lietuvą. Dėl smagiausio atstovavimo Lietuvai ir įdomiausio formato, rinkčiausi Europos klubų čempionatą EuroCup. Na, o dėl aukščiausio meistriškumo - Pasaulio vienetų/dvejetų/MIX čempionatą, ten teko susidurti ir sužaisti prieš žinomiausius petankės pasaulio grandus, tokius kaip Henri Lacroix, Dylan Rocher.

6. „Saldžiausia“ pergalė.

Panašiai kaip ir su įsimintinais turnyrais, man asmeniškai saldžiausios pergalės yra tos, kurias pavyko nuskinti atstovaujant Lietuvą. Net ir paimti taškai prieš petankės pasaulio grandus praloštame susitikime, man buvo kaip saldi pergalė. O jei klausimas apie saldumynus, juos labai mėgstu, bet simpatijų “Pergalė” saldainiams nejaučiu.

7. Su kuriuo Lietuvos žaidėju norėtumėte sužaisti komandoje (su kuriuo dar nesate žaidę)?

Su Gyčiu Neverausku norėčiau sužaisti, neprisimenu kada žaidėm.

8. Koks sportininkas (nebūtinai petankistas) yra jūsų autoritetas?

Yra pasakymas - mano idealas esu aš, po 10-ies metų (juokauju aišku, bet būtų labai smagu). Mano autoritetai yra žmonės, kurie yra disciplinuoti profesionalai, turi begalinį norą domėtis pasauliu ir kas aplink juos (ir su jais) vyksta ir dalinasi tuo su visuomene. Tad, paminėsiu ne sportininkus, bet 2 pasaulyje žymius asmenis, į kuriuos žiūriu kaip į autoritetus - Andrew Hubermann ir Neil deGrasse Tyson.

9. Kokį sportą be petankės yra tekę aktyviau propaguoti?

Šachmatai. Jais pradėjau žaisti nuo vaikystės, tekę atstovauti įvairiems klubams bei KTU universitetui įvairiose žaidynėse tiek LT, tiek užsienio lygio. Šachmatai mane išmokino nebijoti pralošti, nes tai yra pats geriausias ir sveikiausias būdas tobulėti. Kartais pagalvoju, kad esu turėjęs tiek daug šachmatų pralaimėjimų, negu mano draugai yra iš viso sužaidę šachmatų partijų, kas reiškia, jog esu labai (iš)patobulėjęs.

10. Kokie artimiausio sezono planai ir tikslai?

Laimėti visus LT čempionatus, išvykti pažaisti užsienio turnyruose ir atstovauti Lietuvą tarptautinėse varžybose. Pažiūrėsim, kiek mano paties valia žaisti petankę pataikys į tokius tikrai “neambicingus“ tikslus. Bet kaip sako šachmatuose - be žaidimo plano nelaimėsi žaidimo.

11. Kokiame petankės turnyre/čempionate svajoji sudalyvauti?

Norėčiau vėl sudalyvauti precizinio išmušinėjimo rungtyje atstovaujant Lietuvą. Ir kiekvienais metais važiuoti į EuroCup.

12. Jei būtum Lietuvos petankės “galva“, ką pirmiausia pakeistum, bandytum pagerinti?

mėgstu iniciatyvas, jas teikti, tobulinti ir motyvuoti jas teikti kitiems. Tad drąsinčiau visus nebijoti reikšti savo minčių, būti drąsiems bendruomenės nariams ir teikti inovatyvias idėjas, kurios padėtų plėsti žodį “petankė” mūsų tautiečių žodyne ir jog aktyvių žaidėjų gretos stipriai augtų.

13. Ką palinkėtum petankės bendruomenei?

Kaip ir atėjus pasisveikinti su varžovu petankės aikštelėje - gražaus žaidimo.